Tanıtım Yazısı

Online Ticaret Oyunları

Online ticaret oyunu günden güne oynayan ve ilgilenen kişi sayısı artan bu oyunlar çeşitleri fazlalaşarak çocuk kesiminden yaşlı kesimine kadar ilgi odağı olmayı başarmış web tabanlı ticaret oyunu olmaktadır. Ticaret yapma alım ve satım işleri çiftlik kurma ve işçi çalıştırma çeşitlerinin yanı sıra borsa alanıyla da geniş oyun kitlesine ulaşmıştır. Facebook’ta oynanan FarmVille isimli çiftlik oyununun tutulmasının ardından ona benzeyen tarzda çeşitli bahçe ve hayvan işi ve ticaret etkinliklerine benzer çok sayıda online oyunlar yapılmıştır.

Çiftlik bank, kapitalizm ve ticaretim oyunları çok sayıda online ticaret oyunu vardır Gençler tarafından çok tutulan bu oyunlar bazen bağımlılık bile yapabiliyor. Ticaretim.xyz.com adlı site gibi genç yaşlı tüm kesim oyuna kitlenmiş durumda. Bu yıl daha çok rağbet görmeye başlamıştır.

Web tabanlı oyunları günümüzde en çok tercih edilen oyunu haline gelmiştir. Moda haline gelmiş olanlardan biride ticaretim oyunudur. Sanal ticaret yapan oyunculara tahıl çiftliği ve fırın veriliyor. İlk etapta bu iki şirket sayesinde simit ve ekmek gibi ürünler satarak ticaret yapıyorlar ve kendi ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hastane, fabrika, madeni veya uçak şirketi gibi işyeri kurmak isterseniz oda olabilir. Tek ticaret değil savaş, strateji, siyasi anlaşma gibi etkinliklerde var. Birinci seviye çaylak seviyesidir. Seviyeniz ilerlediğinde zenginler listesine geçebiliyorsunuz.

Oyunun Türkçe dil seçeneği de mevcut. İş yeri açıp ilan vererek işçi bile çalıştırılıyor. İş ilanı veriliyor ama noktasından virgülüne kadar anlatıp detayları vermek kaydıyla. Savaş dahi yapılabiliyor. Savaşta silah kullanıp kullanmamak size kalmış. Seçim, oy kullanmak, başkan seçmek siyasi işler arasında. Akılları ilk etapta zorlayabilir ama oynadığınızda sizde eminim ki seveceksiniz. Hem kafa yoruyorsunuz hem de boş vakit geçirmek yerine beyin jimnastiği yapıyorsunuz. Sanırım merak etmeye başladınız. Sizde online ticaret oyunları indirip deneyebilirsiniz. En azından strateji oyunları zekâ yoruyor.

 

Kırık Link Bildir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir